KLAUZULA INFORMACYJNA

Dotacja z WFOŚiGW

Program Edukacji Ekologicznej pn.: „Małe Kropelki drążą skałę właściwych postaw” realizowany w Przedszkolu Miejskim nr 8 w Pabianicach w roku szkolnym 2019/2020 dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Przedszkole Miejskie nr 8 w Pabianicach otrzymało dotację z WFOŚiGW w Łodzi na realizację zadania pn.: „ Małe kropelki drążą skałę właściwych postaw” w wysokości: 13  790,00 złotych.
Wartość ogólna realizowanego zadania wynosi : 15 383,00  zł

Ze względu na pandemię, dotacja została przedłużona a niektóre zadania przesunięto do realizacji w roku szkolnym 2020/2021.

W wyniku programu zostaną zakupione :
- pomoce dydaktyczne do zajęć;
- wycieczki;
- teatrzyki
- warsztaty edukacyjne, stacjonarne;
- nagrody w konkursach.

Planowane wycieczki:
- wyjazd na warsztaty „Wodne eksperymenty”- dla 25 dzieci; - zrealizowano
-  wycieczka do "Skansenu rzeki Pilicy" w Tomaszowie Mazowieckim dla 70 dzieci; - maj 2021r.
-  wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego „Michałówka" dla 70 dzieci; - czerwiec 2021r.

Planowane warsztaty / zajęcia stacjonarne:
- warsztaty edukacyjne „Niebieska Planeta ”- 50 dzieci; - zrealizowano
- warsztaty edukacyjne „ Daleko od wody” – 50 dzieci; - zrealizowano
-  warsztaty edukacyjne „ Tajemnice H2O” – 70 dzieci; - zrealizowano
-  warsztaty edukacyjne „ Woda czyli Podwodny świat” – 70 dzieci; - zrealizowano
-  warsztaty edukacyjne „ Akademia Bursztynu” – 70 dzieci; - kwiecień 2021r.

Planowane przedstawienia teatralne:
- grupa teatralna WIDZI MI SIĘ, bajka pt. „Piotruś Pan” – dla 70 dzieci; - luty 2021r.
- grupa teatralna PACUŚ, bajka pt. „Przygody jeża Kolczatka”; - dla 70 dzieci - marzec 2021r.

Planowane konkursy:
-  konkurs plastyczny „Podróż Batyskafem”; - marzec 2021r.
-  konkurs wokalny „Ahoj, przygodo!” - czerwiec 2021r.

Inne działania zaplanowane w projekcje, np.:
- zajęcia edukacyjne z dziećmi;
- akcje : „Sprzątanie świata”;
- warsztaty z rodzicami „Woda źródłem życia”;
- zbiórki: makulatury i  nakrętek od butelek pet;
- obchody „Światowego Dnia Wody”;
- zabawy badawcze z dziećmi.

Jest to już piąty projekt z dziedziny przyrody i ekologii, na realizację którego otrzymaliśmy finansowe wsparcie. Jest to dla Nas duże wyróżnienie!