Historia

Budynek, w którym mieści się przedszkole został wybudowany w 1930 roku i był w posiadaniu
prywatnego właściciela.

Przedszkole zostało zorganizowane w roku 1952 przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. Było to przedszkole z dwoma oddziałami, liczące 70 dzieci i zajmowało tylko parter budynku. Na wyższej kondygnacji mieszkali lokatorzy. Od 1 września 1956 r. przedszkole zaczęło już podlegać pod Wydział Oświaty w Pabianicach i nosiło nazwę Przedszkola TPD Nr 2. Personel pedagogiczny liczył wtedy dwie osoby. Od roku 1955 zakładem opiekuńczym były Państwowe Zakłady Środków Opatrunkowych. W 1957 roku przedszkole otrzymało kolejny numer - 8. Od 1960 roku zakładem opiekuńczym został Zakład Farmaceutyczny "Polfa", który w dużym stopniu partycypował w różnego rodzaju remontach i zakupach.

24 maja 1967 roku następuje wyprowadzenie lokatorów, i rozpoczyna się kapitalny remont budynku. Dzieci wraz z personelem umieszczone zostały w Państwowym Przedszkolu Nr 1. Remont obejmował adaptację wszystkich pomieszczeń 1 piętra. Unowocześniono kuchnię i zmywalnię. Na piętrze założono centralne ogrzewanie. Remont trwał do 1 września 1967 r. W roku szkolnym 1967/68 przedszkole otwiera trzeci oddział, zatrudniony zostaje palacz. Przedszkole coraz mocniej zaczyna tętnić życiem. Odbywają się różne imprezy, uroczystości, konkursy i wycieczki.

Rok 1977 to czas kolejnego, gruntownego remontu, który trwał cztery miesiące. Koszt remontu przekroczył milion złotych. Wymieniono stropy budynku, całą sieć elektryczną, przeniesiono i zmodernizowano kuchnię, która do tej chwili była na 1 piętrze. Szatnię dla starszej grupy, urządzono na werandzie. W dawnej kuchni zrobiono pokój intendentki i magazyn żywnościowy. Wybudowano budynek gospodarczy, w którym urządzono: pralnię i suszarnię, pomieszczenie na sprzęt ogrodowy i zabawki. Sale dziecięce pomalowano, podłogi wyłożono parkietem. Wymieniono oświetlenie, założono boazerię, która nadała salom przytulny charakter. W części sanitarnej założono nowe umywalki i specjalne ścianki oddzielające umywalnie od ubikacji. Całość prac dopełniło nowe ogrodzenie terenu przedszkola.Warunki pracy uległy radykalnej zmianie.

W chwili obecnej, przedszkole ma do dyspozycji 300 m : 3 sale do zajęć, salę zabaw, sypialnię, 3 łazienki, gabinet dyrektora, pokój dla księgowej, intendentki, kuchnię, 2 szatnie. W piwnicach mieści się: pomieszczenie na paliwo (olej), piec, magazyn warzyw i pomieszczenie dla pracownika gospodarczego.

Możemy poszczycić się również pięknym ogrodem – 2.490m , dobrze wyposażonym w sprzęt i zabawki ogrodowe: huśtawki, karuzele, zjeżdżalnia, domki, rowerki, piaskownica, drabinki, itp.

W maju 2017 roku obchodziliśmy Jubileusz 65-lecia istnienia Przedszkola.