KLAUZULA INFORMACYJNA

Od 22 marca 2021r. do 26 marca 2021r.

Z przyczyn niezależnych od przedszkola jadłospis może ulec zmianom.

Woda mineralna jest zawsze do dyspozycji dla chętnych dzieci.

Dzień tygodnia ŚNIADANIE OBIAD PODWIECZOREK

płatki owsiane z mlekiem
bułka grahamka z masłem
pasta jajeczna
szczypiorek

gruszka/suszona żurawina

1,3,7
pomidorowa z makaronem
ziemniaki z koperkiem
udźce z kurczaka b/skóry, b/kości
z selera i jabłka
1,7,9
kryształki galaretki
brzoskwinia
flipsy kukurydziane
angielka z masłem

kakao
bułka z masłem
twarożek
rzodkiewka
banan/surowa marchewka

Zupa:
krupnik z kaszą i zieloną natką
kopytka
sos z szynki wp.
kapusta gotowana
1,3,7,9
chleb razowy z masłem
pasztet
pomidor

z imbirem

Alergeny:
płatki kukurydziane z mlekiem i miodem
chleb żytni z masłem
wędlina
sałata

jabłko/suszone plasterki jabłuszka

jarzynowa
kolorowy makaron
mięso mielone z indyka z sosem pom.

1,7
ciasto kruche z pianką i borówkami (wyrób własny)

1,3,7

kawa Inka
bułka grahamka z masłem
pasta z soczewicy z twarogiem

jabłko/suszone morele

chałka z masłem
miód/konfitura śliwkowa

Alergeny:

Podstawowe alergeny pokarmowe występujące w posiłkach

Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) Nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 r. w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności, ze szczególnym uwzględnieniem alergenów, informujemy, że przy jadłospisie w szatniach znajduje się spis alergenów, a przy każdym daniu numer alergenu jaki zawiera to danie.

Numery alergenów występujące w posiłkach:
1 -
Zboża zawierające gluten (pszenica, żyto, jęczmień, orkisz, pszenica kamut)
2 -
Skorupiaki i produkty pochodne (produkty przygotowane na ich bazie)
3 -
Jaja i produkty pochodne (produkty przygotowane na ich bazie)
4 -
Ryby i produkty pochodne (produkty przygotowane na ich bazie)
5 - Orzeszki ziemne (arachidowe i produkty przygotowane na ich bazie)
6 - Soja i produkty pochodne (produkty przygotowane na ich bazie)
7 - Mleko i produkty pochodne (produkty przygotowane na ich bazie)
8 - Orzechy (mogdały, orzechy laskowe, orzechy włoskie, orzechy nerkowca, orzechy pekan, orzechy brazylijskie, orzechy pistacjowe, orzechy makadami i produkty przygotowane na ich bazie)
9 - Seler i produkty pochodne (produkty przygotowane na ich bazie)
10 - Gorczyca i produkty pochodne (produkty przygotowane na ich bazie)
11 - Nasiona sezamu i produkty pochodne (produkty przygotowane na ich bazie)
12 - Dwutlenek siarki (używany jako substancja antyutleniająca i utrwalająca, obecna na przykład w owocach suszonych, winie, przetworzonych ziemniakach)
13 - Łubin (produkty przygotowane na jego bazie)
14 - Mięczaki (produkty przygotowane na ich bazie)

Do przygotowania posiłków używane są następujące przyprawy: vegeta natur, czosnek, czubryca czerwona i zielona, pieprz czarny mielony, ziołowy lub cytrynowy, lubczyk, ziele angielskie, liść laurowy, majeranek, oregano, bazylia, zioła prowansalskie, papryka słodka, kurkuma, carry, gałka muszkatołowa, ekologiczny bulion w kostkach (wołowy, drobiowy lub warzywny), sól o obniżonej zawartości sodu, kwasek cytrynowy, cukier, cukier trzcinowy, waniliowy, puder. Zgodnie z informacjami od producentów, mogą one zawierać śladowe ilości: glutenu, mleka, jaj, soi, selera i gorczycy.